bengay Photos & Videos

2 hours ago

- Puna sndalet✌️🤚🥰 Malli i ri Ju lutemi ta lexoni të gjithën - Krem kundër Reumes Kollit Gripeve Ndihmës së muskujve për trajnime(Vrapim,fitnes) - Dhimbjes së Këmbëve Kocave të trupit Dhimbjeve të krahëve lëndime të sportistëve - Nuk lejohet të përdoret(preken) Vendet intime (Vagina,Penisi) Varra të hapura-të mbyllura Mos të preken syt.. Pas përdorimit mos i lani duart menjëher me uj të ftoftë prisni pak.. nëse shifni që keni ndonjë alergji ndaleni përdorimin dhe lajmrohuni tek mjeku më i afërt... - Përdorimi lejohet vetëm - Nëse keni lënduar duke vrapuar, lëndime gjatë trajnimeve, ndihmon ndaljen e dhimbjes pasi që e nxen vendin ku e beni masazhen me krem.. Ndimonë edhe në ushtrime fitnes apo diqka tjeter,pasi të filloni të vraponi apo të bëni fitnes,at'her i bëni masazh në muskujt e këmbëve krahëve duke hedhur një sasi jo të madhe nga kremi vetëm aq sa të bëhet e yndyrshme pjesa ku e keni hedhur kremin..Prisni më pak se 1 minut dhe filloni trajnimet tuaja,do ju mundësoj ta vazhdoni trajnimin tuaj më shumë forcë dhe nuk do të ndieni dhimbje në muskujt tuaj.. - Përmbajtja e kremit Sasi e madhe e mentolit... •- #gjilan gjilan #prishtina #suhareka #dhurata #onlineshopping #ferizaj #prishtina #gjakova #peja #piktura #dashuri #kosova #kosovo #tirana #durres #elbasan #gjirokastra #gjirokaster #menthol #bengay #krem #coment

80
1 day ago

Usually this is part of my post walk routine - but the aches and pains are acting up this morning - May well be the cold weather and snow that we are having here AGAIN?!?!? What ever the reason- just glad I have my #coolstick by @wildflower_wa_plantsheal Not going to lie - ever since being dx I have avoided any and all lotions and potions that contain ingredients that cause a feeling of hot OR cold - things like #bengay and #icyhot make me want to crawl out of my skin - as I explained to my massage therapist one time - my legs and most of my body already feel like they are on fire from the inside - Why would I want to try and enhance or duplicate that messed up symptom in any way shape or form?!?!?!? BUT legit I am in love with stuff and it’s “cooling” -which my mind translates as feeling warm:). But whatever it is -combined with the CBD - this stick really does help me with my pain. Never thought I would find topical relief - given how deep my pain seems to go but this thing goes everywhere with me there days! Can’t wait until summer and my #birkenstocks - much easier access than ski socks and snow boots:). #lovemymmjlife #rockingmydisease #rockingmydisability #iwroteafuckingbook #segwayintomynewlife #lifeofastonedwriter #whatidoformydisease

331
1 day ago

Verdict is in: . The relief cream I used yesterday is the 💩 when it comes to muscle soreness!!! 🤯😍 . Within 30 minutes I could walk up and down the stairs with no issues! 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Put some on this morning too and I’m not having to fall onto the toilet 😂😂😂😂 (Y’all know what I’m talking about after you work your legs) . I’m super impressed how well this works for muscle pain relief... and no stinky smell! 👌🏻 . Get it here- hempworx.com/thehempgirl

183
1 day ago

Doggon' Kids @erinandryanlynn always want me @AuthorToriLynn to be apart... 😤 42, 10, & 9 years old Yes I got Dizzy & ran into the wall because I'm too freaking old for this! So please #Share and get these kids to Disney, #SteveHarvey , or #Ellen so I don't have to go through this again😢 #Bengay #TinaTurner #blackgirlmagic #blacklove #blackexcellence #funny #talent #PRETTY #beauty #sing #singer #sister #instapic #instagood #Instagram #beauty #kids #fun #curls #love #family #video #kids #happy #model #comedy #laugh #mommyandme #viral

273
1 day ago

Doggon' Kids @erinandryanlynn always want me to be apart... 😤 42, 10, & 9 years old Yes I got Dizzy & ran into the wall because I'm too freaking old for this! So please #Share and get these kids to Disney, Steve Harvey, or Ellen so I don't have to go through this again😢 #Bengay

315
2 days ago

If you don’t love what you do, then I don’t know what to tell you. Lol! I can assure you, there’s never a dull moment with these gals! Love them! Celebrating 100th Day today! 👵🏾 #lifealert #bengay #myknees 😂

10311
2 days ago

Doggon' Kids @erinandryanlynn always want me to be apart... 😤 42, 10, & 9 years old Yes I got Dizzy & ran into the wall because I'm too freaking old for this! So please #Share and get these kids to Disney, Steve Harvey, or Ellen so I don't have to go through this again😢 #Bengay #TinaTurner #blackgirlmagic #blacklove #blackexcellence #funny #talent #PRETTY #beauty #sing #singer #sister #instapic #instagood #Instagram #beauty #kids #fun #curls #love #family #video #kids #happy #model #comedy #laugh #mommyandme #viral

435
4 days ago

- Puna sndalet✌️🤚🥰 Malli i ri Ju lutemi ta lexoni të gjithën - Krem kundër Reumes Kollit Gripeve Ndihmës së muskujve për trajnime(Vrapim,fitnes) - Dhimbjes së Këmbëve Kocave të trupit Dhimbjeve të krahëve lëndime të sportistëve - Nuk lejohet të përdoret(preken) Vendet intime (Vagina,Penisi) Varra të hapura-të mbyllura Mos të preken syt.. Pas përdorimit mos i lani duart menjëher me uj të ftoftë prisni pak.. nëse shifni që keni ndonjë alergji ndaleni përdorimin dhe lajmrohuni tek mjeku më i afërt... - Përdorimi lejohet vetëm - Nëse keni lënduar duke vrapuar, lëndime gjatë trajnimeve, ndihmon ndaljen e dhimbjes pasi që e nxen vendin ku e beni masazhen me krem.. Ndimonë edhe në ushtrime fitnes apo diqka tjeter,pasi të filloni të vraponi apo të bëni fitnes,at'her i bëni masazh në muskujt e këmbëve krahëve duke hedhur një sasi jo të madhe nga kremi vetëm aq sa të bëhet e yndyrshme pjesa ku e keni hedhur kremin..Prisni më pak se 1 minut dhe filloni trajnimet tuaja,do ju mundësoj ta vazhdoni trajnimin tuaj më shumë forcë dhe nuk do të ndieni dhimbje në muskujt tuaj.. - Përmbajtja e kremit Sasi e madhe e mentolit... •- #gjilan gjilan #prishtina #suhareka #dhurata #onlineshopping #ferizaj #prishtina #gjakova #peja #piktura #dashuri #kosova #kosovo #tirana #durres #elbasan #gjirokastra #gjirokaster #menthol #bengay #krem #coment

101
4 days ago

Because working out at 31 takes a pre-workout drink, Bengay, Icy Hot, Nike, Superwoman powers & Jesus. Okay? Ok. Treadmill...dreadmill...but, shreadmill. Love/hate relationship.

5610
5 days ago

Pomada BENGAY Ultra Strenght 113gr (4oz) 🇺🇸 PRONTA ENTREGA. 💰 R$70,00 a vista. 💳 R$80,00 parcelado no cartão até 3x. ⠀ Às vezes, dores profundas podem prejudicar sua rotina de treinos. Não deixe que essas dores interfiram no seu dia-a-dia. Assuma o controle de sua dor com os produtos Bengay®. ⠀ Bengay® vai fundo na dor com um calor penetrante na fonte de sua dor para que você possa obter o alívio que você precisa. ⠀ Bengay® Creme Não Oleoso de alívio da dor, proporciona alívio rápido na musculatura e articulações. Contém salicilato de metilo e mentol como os seus ingredientes ativos. ⠀ Ideal para seu pós e pré treino. ⠀ Composição: Cânfora 4%. Mentol 10%. Salicilato de Metilo 30%

391
6 days ago

This is what happens when you’re 40+ and you try to be cute with the young folks during Allstar 👵🏾👵🏾👵🏾 #oldbutimcute #kankles #bengay

31
1 week ago

Ouvi falar tanto desse produto,não pude deixar de comprar para testar...Caraca😂 não é que é bom mesmo!!!E funciona😍👏👏👏👏👏 Bengay® Creme Não Oleoso de alívio da dor garante um alívio profundo e penetrante. Proporciona alívio rápido da artrite menor, dor nas costas e dor nas articulações. Contém salicilato de metilo e mentol como os seus ingredientes ativos. #bengay #aliviodador #importadosoriginais

81
1 week ago

Pomada BENGAY ⭐️ * encomende já a sua * Pomada não gordurosa, para alívio das dores nas costas, artrite, dores musculares e articulares. Penetra profundamente nas pele e alivia a dor da artrite, acalma outras pequenas dores, entorses e contusões Creme para dor nº 1 nos EUA. Vem em tubo fácil de manusear 😉 #verif #verifstore #importados #importadosoriginais #importadosoriginais 🇺🇸 #personalshopper #acessorios #acessoriosfemininos #makeup #sport #bengay #cuidadospessoais #lesoes

180
1 week ago

BENGAY POMADA 113G VALOR 95,00 reais SOMENTE ENCOMENDA Bengay pomada para alívio da dor vai fundo com um calor penetrante na fonte de sua dor para que você possa obter o alívio que você precisa. Garante um alívio profundo e penetrante. Às vezes, dores profundas podem prejudicar sua rotina, mantendo-o das coisas que você gosta. Não deixe que essas dores interfiram no seu dia-a-dia. Assuma o controle de sua dor com os produtos Bengay®. Proporciona alívio rápido de pequenas artrites, dor nas costas e #dornasarticulações. Contém salicilato de metilo e mentol como os seus ingredientes ativos. Alivia temporariamente as dores ligeiras e de músculos e articulações associados: • Dor nas costas simples • #Artrite • As #cepas • As # #contusões • As entorses Produto Importado dos EUA. #bengay #bengaypomada #aliviomuscular #dores #doresmusculares #dornascostas

302
2 weeks ago

Since I fell smack on my back this morning on the driveway, I wanted to keep others from doing the same, so I put up this sign. Hey, it may look like a 3rd grader wrote it (no offense to 3rd graders) but it does the job. Be carefully #walking. Falling hurts. Ugh! Its now a #bengay kinda day. Heatpad here I come. #snowday

40
2 weeks ago

Good morning!!! Just thought I’d take a trip to my favorite store #Walmart in my favorite house shirt because I’m off and I feel like it #nofilters no worries... be happy ... #bengay my entire body ache from the past days workout💪🏾💛

120
2 weeks ago

Bengay pomada para alívio da dor vai fundo com um calor penetrante na fonte de sua dor para que você possa obter o alívio que você precisa. Garante um alívio profundo e penetrante. Às vezes, dores profundas podem prejudicar sua rotina, mantendo-o das coisas que você gosta. Não deixe que essas dores interfiram no seu dia-a-dia. Assuma o controle de sua dor com os produtos Bengay®. Proporciona alívio rápido de pequenas artrites, dor nas costas e dor nas articulações. Contém salicilato de metilo e mentol como os seus ingredientes ativos. Alivia temporariamente as dores ligeiras e de músculos e articulações associados: • Dor nas costas simples • Artrite • As cepas • As contusões • As entorses #tudooriginal #bengay #naworldimportstem #importadosoriginais #curitibacool #curitiba https://www.facebook.com/world.imports.produtos/

111